Rychlý kontakt

Tel.: 515 261 999 kancelář

Tel.: 800 261 999 bezpl. linka

Tel.: 732 405 105 makléř


E-mail: info@znojemske-reality.cz

Adresa: Lidická 4, 669 02 ZnojmoNovinky emailem

energetický štítek

Průkaz energetické náročnosti budov (PENB)

Povinnost zpracování průkazu energetické náročnosti budovy (PENB) je uložena zákonem č. 318/2012 Sb. kterým se mění zákon č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, ve znění pozdějších předpisů. PENB může zpracovávat pouze příslušný energetický specialista, který musí být přezkoušený ministerstvem podle prováděcího právního předpisu z podrobností vypracování PENB.

PENB slouží k vyhodnocení energetické náročnosti budovy - kvantifikuje veškeré energie spotřebované při standardizovaném provozu hodnocené budovy a (podobně jako energetický štítek spotřebiče) zařazuje budovu do příslušné třídy v rozsahu A-G. Průkaz hodnotí veškerou energii potřebnou pro provoz budovy, tedy energii na vytápění, přípravu teplé vody, chlazení, úpravu vzduchu větráním a klimatizací a energii na osvětlení. Průkaz lze zpracovat pro jakoukoliv budovu či její ucelenou část.

Průkaz energetické náročnosti budovy (tzv. energetický štítek) je povinen mimo jiné doložit i vlastník budovy / bytu při prodeji / pronájmu. Průkaz energetické náročnosti budovy nesmí být starší 10 let.

Pro naše zákazníky - prodávající vypracováváme PENB zdarma !!!